Reference

Naše práce

Naše rodina se věnuje tomuto nádhernému tradičnímu řemeslu už po staletí. Svou práci bereme víc jako poslaní, než obyčejné zaměstnání a je nám ctí, že jsme se za léta našeho fungování mohli podílet na restaurování mnoha českých památek.

Velké množství pomníků a památek ve Středočeském kraji jsou prací našich předků, děda a praděda Bohumila Pánka.

Restaurátorské i kamenosochařské práce jsou vykonávány tradičními metodami za použití nejmodernější čistící a konzervační techniky. Zpracováváme všechny druhy kamene – pískovec, opuk, mramor i žulu. 

image (4)

Pražský hrad a katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha

Katedrála svatého Víta patří mezi nejvýznamnější římskokatolickou památky a dominantu Pražského hradu. Výstavba trojlodí gotické stavby byla dokončena v roce 1929 k poctě svatého Václava, zakladatele kostela. Rekonstrukce byla prováděna s respektem k majestátnosti a historii celého objektu.

image (3)

Kaple Božího hrobu - Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha

Raně barokní oltář byl původně umístěn v kapli svaté Anny v Jiřském klášteře, kde byl v roce 1674 postaven. Celá rekonstrukce byla prováděna s maximálním respektem k historické majestátnosti a zachováním původních metod práce.

image

Chrám sv. Bartoloměje v Kolíně

Chrám sv. Bartoloměje v Kolíně patří k nejvýznamnějším stavbám Čech. Jedná se o jedinečnou stavbu, která je důkazem bohatství tamního města, ale i zájmu českých panovníků o Kolín. Prvním stavebníkem chrámu byl Přemysl Otakar II. Druhým stavebníkem chrámu byl král a římský císař Karel IV, který nechal stavbu rukách královského stavitele Petra Parléře. Pracovní účast na této dechberoucí památce českého národa se stále řadí mezi jedny z nejvýznamnější reference, kterých jsme měli tu čest se zúčastnit.

image (5)

Pražský hrad - Ludvíkovo křídlo

Ludvíkovo křídlo bylo vystavěno po roce 1485. Hlavním architektem této přestavby byl Benedikt Rejt, který vtiskl dnešní památce duch pozdní gotiky s prvky renesanční architektury. Spoluúčast na restaurování tak významné památky byla nejen velká zodpovědnost, ale i čest, kterou jsme pociťovali v průběhu celé práce.

Máte zájem o naše služby?

Kontaktujte nás

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.